امروز: شنبه 03 فروردين 1398 برابر با 23 مارس 2019

ناظم دباغ: بارزانی به‌دنبال اصلاح روابط با همسایگان است

 

«ناظم دباغ»، نماینده‌ی اقلیم کردستان در ایران، درباره‌ی نامه‌ی محرمانه‌ای که گفته می‌شود توسط «مسعود بارزانی» برای سردار سلیمانی فرستاده شده است گفت: من هیچ خبری ندارم که آقای بارزانی نامه برای ایران فرستاده است یا خیر. ولی او به دنبال اصلاح روابط با همسایگان است.

ناظم دباغ در پاسخ به اینکه ماجرای نامه‌ی محرمانه‌ی مسعود بارزانی به سردار سلیمانی را تایید می‌کند یا خیر، به خبرنگار انصاف نیوز گفت: من خبرش را ندارم. نه تایید می‌کنم و نه تکذیب. این یک پاسخ دیپلماتیک نیست، واقعا اصلا خبرش را ندارم که بخواهم تایید کنم یا ردش کنم؛ اما آقای بارزانی در تلاش است تا روابط خودمان را با همسایگان به حالت اول بازگرداند و یا روابط را اصلاح کند. چیزی که من از آقای نیچروان بارزانی و دیگران شنیدم همین است. چون‌که ایشان نمی‌تواند بدون روابط با ایران و ترکیه و کشورهای دیگر همسایه، در کل، سر کند. به همین خاطر سعی‌شان این است که این روابط را برگردانند و مساله‌ی دیگر اینکه احتمالا روابطی که با جمهوری اسلامی ایرانی هست از طریق نمایندگان ویژه‌ی خودشان در شهر اربیل و سلیمانیه است، از طریق کنسولگری و نه از طریق ما. این روابط حزبی می‌شود و نه روابط حکومتی.

دباغ درباره‌ی انحلال دفتر سیاسی حزب اتحادیه‌ی میهنی نیز گفت:  حزب اتحادیه‌ی میهنی کردستان، حزبی بزرگ و اثرگذار در صحنه بوده است و خواهد بود. ولی بعد از مسایل و مشکلات داخلی که به‌وجود آمد، کلا  آخرین جلسه‌ی شورای رهبری تصمیمش این بود که دفتر سیاسی را منحل کنند و یک دفتر سیاسی حزب با مدیریت جدید انتخاب کنند. حالا جلسه‌ی آینده همین کار را می‌کنند.

 

او همچنین درباره‌ی آخرین اخبار زلزله در عراق گفت: خرابی‌هایی به‌وجود آمده است، اما آخرین خبرها همان ۷ کشته و بالای ۷۰۰ هزار نفر زخمی است که اعلام شده است و این آمار تغییری نکرده است.

 

کد خبر: 542

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی