امروز: جمعه 03 خرداد 1398 برابر با 24 می 2019

ناظم دباغ: تلاشهای دیپلماتیک برای حل مسائل و مشکلات میان ایران و آمریکا در جریان است

 آمریکا و ایران از تهدید تا دیالوگ و گفتگو 

نماینده حکومت اقلیم کردستان در جمهوری اسلامی ایران می‌گوید تلاشهای دیپلماتیک برای حل مسائل و مشکلات میان ایران و آمریکا در جریان است و شروط ایران برای گفتگوی مستقیم میان ترامپ و روحانی را مطرح می‌کند.

 ناظم دباغ، نماینده حکومت اقلیم کردستان در جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با "ویستگه‌نیوز" اعلام کرد در حوزه سیاست هم زبان و ادبیات تند و خشن وجود دارد هم زبان و ادبیات نرم، یک نمونه از ادبیات نرم در این زمینه، سخنان دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و همچنین سخنان وزیر دفاع و دیگر مسئولان آمریکایی است که اعلام کردند به دنبال سقوط و براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران و موافق جنگ نیستند، این نیز نشانه‌ای مهم است که تلاش‌های دیپلماتیکی در جریان است تا به زودی مشکلات فیمابین را حل کنند.

دباغ همچنین می‌گوید هرچند آمریکا اعلام کرده است که بدون پیش‌شرط حاضر به گفتگو با ایران است، اما اگر بخواهند گفتگوهای میان آنها موفق باشد در پشت‌پرده شروطی برای یکدیگر دارند، واقعیت اینست که جنگ منافع هیچکدام را تامین نخواهد کرد و تمام طرف‌ها نیز به دنبال توافق هستند.

 

درباره شروط ایران برای گفتگوی مستقیم با آمریکا نماینده حکومت اقلیم می‌گوید: "شرط ایران برای گفتگوی مستقیم واضح است که آن نیز پایبندی به توافق برجام و معلق‌کردن تحریم‌های اقتصادی و همکاری‌های دوجانبه است، ترامپ نیز در مورد توافق برجام نظراتی دارد و خواهان تضمین‌های بیشتری از طرف ایران است".

 

 روز گذشته دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید اعلام کرد حاضر است بدون پیش‌شرط مستقیما با حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران گفتگو کند.

 

کد خبر: 600

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی