امروز: یکشنبه 28 مهر 1398 برابر با 20 اکتبر 2019

نماینده اقلیم کردستان عراق: شاهد ادامه‌دار بودن روابط اقلیم کردستان و ایران خواهیم بود/ روابط ایران و عراق در سطوح امنیتی، اقتصادی و تجاری تقویت می‌شود

نماینده اقلیم کردستان عراق در خصوص سفر وزیر امور خارجه ایران به کردستان عراق گفت: به نظر من این سفر مثبت بود و بر تقویت روابط این دو کشور و همچنین ادامه این روابط، تاثیر خواهد داشت.

«ناظم دباغ»، نماینده اقلیم کردستان عراق، در خصوص سفر وزیر امور خارجه ایران به کردستان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: به نظر من این سفر مثبت بود و بر تقویت روابط دو کشور و همچنین ادامه این روابط تاثیر موثری خواهد داشت.

وی با اشاره به جزئیات این سفر افزود: در شرایط کنونی خاورمیانه و تحریم ایران از طرف آمریکا، تاکید شد دو کشور عراق و جمهوری اسلامی ایران همکاری‌های لازم را داشته باشند و روابط خود را در سطوح امنیتی، اقتصادی و تجاری تقویت کنند.

دباغ در ادامه با اشاره به بهبود روابط میان ایران و کردستان عراق بیان کرد: به نظر من ما شاهد ادامه روابط مثبت گذشته در این دو منطقه خواهیم بود.

وی اضافه کرد: حکومت عراق و کردستان عراق و همچنین جمهوری اسلامی ایران به رایزنی برای تقویت روابط نیاز دارند و جمهوری اسلامی تاکید بر روابط در چارچوب قوانین اساسی و وحدت عراقی دارد.

خبرنگار: فاطمه زاهد

کد خبر: 643

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی