امروز: جمعه 22 آذر 1398 برابر با 13 دسامبر 2019

ناظم دباغ، نماینده اقلیم کردستان در ایران در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین: امروز هیأتی از بغداد برای بررسی لیست کارمندان وارد سلیمانیه می‌شود/ سفر مقامات اقلیم به تهران مثبت بود

نماینده اقلیم کردستان در ایران اعلام کرد: امروز هیأت دیگری برای بررسی لیست کارمندان اقلیم وارد سلیمانیه می‌شود.

اعتمادآنلاین| ناظم دباغ نماینده اقلیم کردستان در ایران در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره روند مذاکرات بین دولت مرکزی عراق و اقلیم اظهار کرد: تا این لحظه مذاکرات ادامه دارد و هیأت‌های ویژه‌ای از سوی دولت مرکزی برای تحقیق و بررسی از لیست حقوق کارمندان و مسائل دیگر، به اقلیم سفر کرده‌اند. امروز نیز هیأت دیگری برای بررسی لیست کارمندان اقلیم وارد سلیمانیه می‌شود.

 

دباغ درباره وظایف این هیأت گفت: این هیأت لیست کارمندان را بررسی می‌کند. بعضا ادعا شده که اسامی این لیست حقیقی نیست و یا برخی به ناحق به عنوان کارمند معرفی شده‌اند و به طور مثال مدیر کل شده‌اند و یا اینکه بیش از حقشان حقوق دریافت می‌کنند.

 

نماینده اقلیم کردستان در ایران اضافه کرد: این برای اولین‌بار نیست که هیأتی برای بررسی مسائل به اقلیم کردستان سفر می‌کند و پیش از این نیز چند بار هیأت‌هایی آمده اند و لیستی که شامل نام تقریبا 63 هزار کارمند اقلیم است را مورد تحقیق و بررسی قرار داده‌اند.

 

دباغ تأکید کرد: دولت مرکزی عراق و دولت اقلیم کردستان آمادگی خود را برای رسیدن به توافق نشان داده‌اند و تعهد و ضمانت برای پایبندی به توافقات برای دو طرف نیز قانون اساسی عراق است.

 

او گفت: مهم‌ترین تعهد بین دو طرف این است که اقلیم درآمدهای حاصل از فروش نفت را به بغداد تحویل دهد و حکومت مرکزی هم بودجه لازم و کافی اقلیم را پرداخت کند. بر این اساس، من در کل به مذاکرات و پایداری توافقات امیدوارم و رسیدن به توافق را هم ضروری می‌بینم.

 

دباغ درباره تأثیرگذاری ایران بر توافق بین دو طرف تصریح کرد: در کل سفر هیأت اقلیم کردستان به ایران مثبت بود و انتظار داریم که ادامه این تأثیر مثبت را هم همانگونه که مورد انتظار است شاهد باشیم. در سفری که اخیرا سفیر ایران در عراق به اقلیم داشته تأکید کرد که هر گونه توافق بین دو طرف باید بر اساس قانون اساسی اجرایی شود.

کد خبر: 561

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی