چاپ این صفحه

ناظم دباغ: جمهوری اسلامی ایران اقلیم کُردستان را تهدید نکرده است

دواروژ ـ «ناظم دباغ» نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در ایران، تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران بر اقلیم کُردستان را مردود خواند و گفت: جنگ آمریکا و ایران، هیچ ارتباطی به اقلیم کردستان ندارد.  

 «ناظم دباغ» نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در ایران، در گفت‌وگو با پایگاه خبری «دواروژ» اعلام کرد: تهدید جمهوری اسلامی ایران بر اقلیم کُردستان از اساس دروغ است؛ چون این جنگ، هیچ ارتباطی به اقلیم کردستان نداشته و نخواهد داشت.    

 وی همچنین گفت: عراق و اقلیم کردستان، قبل از انتشار این حرفها و پروپاگانداها نظرات خود را ابراز داشته‌اند که اجازه نمی‌دهند عراق به مکانی برای کشمکش و ایجاد هیچ جنگی تبدیل شود؛ به همین دلیل، هیچ ترسی از طرف عراق به سمت جمهوری اسلامی ایران نیست تا آنها اقلیم کُردستان را تهدید کنند.   

 نماینده حکومت اقلیم کردستان در تهران در مورد اینکه ایران در این مقطع کنونی چه درخواستی از عراق و اقلیم کردستان دارد، گفت: ایران هیچ درخواستی نداشته و تنها درخواستشان این بوده است که عراق و اقلیم کردستان بر روابط خود بر پایه قانون اساسی عراق مداومت داشته باشند. آمریکا نیروهای دریایی زیادی به منطقه خلیج فارس فرستاده است و مسئولان عالی‌رتبه ایران نیز از هموطنان خود خواسته‌اند که خود را برای جنگی سخت آماده کنند.

 

پشتیوان جمال 

 

لینک خبر: 

https://www.dwarozh.net/details.aspx?jimare=100636

کد خبر: 673