امروز: یکشنبه 03 تیر 1403 برابر با 23 جون 2024

ناظم دباغ: اقلیم کردستان در تحولات سوریه دخالت نخواهد کرد

 

وی با ابراز نگرانی از تشدید درگیری ها در سوریه، بر مخالفت اقلیم کردستان با دخالت خارجی در اوضاع سوریه تاکید و ابراز امیدواری کرد شرایط در آن کشور به گونه ای رقم بخورد که همه طرف ها از جمله کردهای سوریه به حقوق خود دست یابند.     

 

ناظم دباغ، نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران، با حضور در غرفه موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران، در گفتگو با خبرنگار شبکه ایران تاکید کرد: دولت اقلیم کردستان، از هرگونه توافق داخلی در سوریه که متضمن برآورده شدن حقوق همه اقوام، مذاهب و اقلیت های سوریه باشد، حمایت خواهد کرد.
وی ضمن ابراز نگرانی از تشدید درگیری ها در سوریه، بر مخالفت اقلیم کردستان با دخالت خارجی در اوضاع سوریه تاکید و ابراز امیدواری کرد شرایط در آن کشور به گونه ای رقم بخورد که همه طرف ها از جمله کردهای سوریه به حقوق خود دست یابند.
دباغ در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن رد حضور نیروهای نظامی اقلیم در مناطق کردنشین سوریه، شایعات مذکور را بی اساس خواند و گفت: ما بارها اعلام کرده ایم و در عمل هم نشان داده ایم که در تحولات سوریه، طرف هیچ گروهی را نخواهیم گرفت. مهم برای ما، توقف خونریزی ها و حل سریع بحران سوریه با حفظ وحدت و یکپارچگی آن کشور است و بارها نیز برای میانجیگری میان طرف های درگیر اعلام آمادگی کرده ایم.
نماینده اقلیم کردستان در ایران، در بخش دیگری از سخنان خود، با ابراز خرسندی از روابط حسنه ایران و اقلیم کردستان، خواستار افزایش سطح مبادلات اقتصادی میان طرفین و رفع موانع موجود شد.
وی همچنین درباره آخرین تحولات داخل عراق، از ضرورت کاهش تنش میان ائتلاف کردستانی با دولت نوری مالکی گفت و ابراز امیدواری کرد اختلافاتی که میان اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق روی داده است، از طریق گفتگو و مصالحه حل شود.

 

کد خبر: 232

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی