امروز: شنبه 01 ارديبهشت 1403 برابر با 20 آوریل 2024

سطح هوشیاری و جسمی جلال طالبانی در وضعیت خوبی قرار دارد

تهران - نماینده اتحادیه‌ میهنی کردستان عراق در تهران احتمال داد با بهبود تدریجی در وضعیت هوشیاری و جسمی مام جلال، وی بتواند در چند ماه آینده به زندگی عادی بازگردد و فعالیت سیاسی خود را از سر بگیرد.

                    

ناظم دباغ در گفت وگو با کُرد پرس در تشریح آخرین وضعیت جسمانی جلال طالبانی گفت: ایشان در وضعیت مناسبی قرار دارد و مرحله خطر را پشت سر گذاشته است.

وی افزود: به نظر پزشکان طالبانی، وی چند هفته ای است مرحله بحرانی را پشت سر گذاشته و وارد مرحله جدیدی ازدرمان خود شده است.

ناظم دباغ اظهار امیدواری کرد: وضعیت  جسمانی جلال طالبانی به زودی وارد مرحله اطمینان بخش و ثبات شود.

نماینده  اتحادیه‌ میهنی که خود شخصا وضعیت جلال طالبانی را پیگیری کرده است، گفت: سطح هوشیاری طالبانی در وضعیت مطلوبی قرار دارد و وی می تواند به چند زبان مختلف با ملاقات کنندگان صحبت کند و از نظر قلبی و عروقی نیز مشکلی ندارد.

ناظم دباغ  نقش جلال طالبانی در عرصه سیاسی این کشور را تاثیر گذار توصیف کرد و افزود:وی با استفاده از تجارب سیاسی خود زمینه حل اختلافات میان گروه های مختلف را فراهم می کرد. 

نماینده اتحادیه میهنی در تهران عدم بازگشت جلال طالبانی را به عرصه سیاسی کشور عراق را فقدانی بزرگ دانست و افزود: متاثر از اندیشه ها،منش سیاسی و دیپلماتیک طالبانی، «مکتبی میانه رو» در اتحادیه میهنی کردستان ایجاد شد.

مشروح این مصاحبه به زودی منتشر می شود.

کد خبر: 238

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی