امروز: یکشنبه 03 تیر 1403 برابر با 23 جون 2024

دباغ: سفر همسر جلال طالبانی به ایران ارتباطی با موضوع جانشینی رییس‌جمهور عراق ندارد

دباغ: سفر همسر جلال طالبانی به ایران ارتباطی با موضوع جانشینی رییس‌جمهور عراق ندارد 

 

 

سياسي - سياست خارجي

نماینده اتحادیه میهنی کردستان عراق در تهران گفت: سفر همسر رییس‌جمهور عراق به ایران ارتباطی به بحث جانشینی آقای جلال طالبانی ندارد.

 

ناظم دباغ در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به سفر هیرو ابراهیم احمد از رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق که روز یکشنبه‌ در سفر دو روزه به تهران آمده است و با برخی مقامات کشورمان دیدار داشته، اظهار کرد: سفر همسر آقای طالبانی در راستای تقویت روابط و حفظ وحدت عراق و مذاکره برای حفظ توافق‌های فی‌مابین بوده است.

 

وی با مثبت ارزیابی کردن این سفر تاکید کرد: این روابط و استمرار آن می‌تواند به وحدت میان ایران و کردستان عراق کمک کند.

نماینده اتحادیه میهنی کردستان عراق در تهران با اشاره به مذاکرات نیچروان بارزانی و نوری المالکی درباره حل اختلافات و مشکلات اظهار کرد: ایران و کردستان عراق در مذاکرات یکی دو روز گذشته نتایج این مذاکرات را مثبت ارزیابی کردند.

 

دباغ در پاسخ به این‌که برخی تحلیل‌ها و گزارش‌ها در رسانه‌های مختلف حکایت از این دارد که سفر همسر جلال طالبانی به ایران و دیدار با مقامات در راستای حمایت ایران از وی برای جانشینی در سمت رییس‌جمهوری عراق است با تاکید بر اینکه این حرف‌ها و گزارش‌ها درست نیست، اظهار کرد: در این سفر هیج صحبت و مذاکره‌ای درباره اینکه همسر آقای طالبانی بخواهد جانشین وی شود مطرح نشده و آن را تایید نمی‌کنم.

 

وی با اشاره به دیدارهای رییس کمیته مرکزی اتحادیه میهنی کردستان عراق با مقامات کشورمان گفت: روز یکشنبه خانم هیرو ابراهیم احمد با وزیر خارجه و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار کردند و صبح روز دوشنبه نیز با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

 

دباغ در پایان گفت: هیات کردستان عراق به ریاست همسر رییس جمهور عراق فردا سه‌شنبه تهران را ترک می‌کند. 

کد خبر: 243

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی