امروز: پنج شنبه 16 مرداد 1399 برابر با 06 آگوست 2020

ناظم دباغ: هموطنان اقلیم کردستان و عراق در مورد تحریم‌ها نگران نباشند

 انتظار می‌رود در سه ماه آینده، سومین بخش از تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران اعمال شود و «ناظم دباغ» نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در ایران، اعلام کرد: عراق نباید بخشی از برنامه جنگی میان آمریکا و ایران باشد. 

 «ناظم دباغ» نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری «سلیمانیه» SNN اعلام کرد: هر گونه رابطه نزدیک دو جانبه میان بغداد و تهران، واشنگتن را نگران می‌کند، ولی نمی‌توان عراق وضعیت و منافع خود را لحاظ نکند و بر اساس درخواست کشورها اقدام کند.

 وی همچنین گفت: ما مرزهای جغرافیایی طولانی مشترک و حساسی با همدیگر داریم؛ به همین دلیل، نمی‌توانیم منافعمان را با ایران، ترکیه و سوریه فراموش کنیم.  

 نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران در ادامه سخنانش تصریح کرد: عراق در تلاش‌های دیپلماتیک است تا در چارچوب توانایی‌های خود، ملاحظه این ارتباط را بکند.  

 دباغ در ادامه افزود: آمریکا به دنبال منفعت خود در منطقه است؛ هر وقتی هم به منافع خودش دست پیدا کند، عراق را برای ایران و کشورهای همسایه ترک خواهد کرد. به همین دلیل، عراق نباید بخشی از کشمکش و برنامه جنگی نه با آمریکا و نه با ایران باشد.     

 نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در ایران در مورد نگرانی از بخش سوم تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران و تأثیرات آن بر روی عراق گفت: انتظار نمی‌رود در ماه مارس، بخش سوم تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران اعمال شود، ولی به نظرم تأثیر بدی بر روی عراق و اقلیم کردستان خواهد داشت. 

 «ناظم دباغ» در پایان این گفت‌وگو اظهار داشت: چون در بخش‌های زیادی عراق و اقلیم کردستان به ایران نیاز دارند، بخصوص در زمینه‌های مواد غذایی، گاز، برق، مواد بهداشتی، پوشاک و ... .

 

ارکان جبار

 

لینک خبر:

 

http://snnc.co/News.aspx?id=40512&MapID=1

 

 

 

 

 

 

 

کد خبر: 666

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی