امروز: پنج شنبه 10 خرداد 1403 برابر با 31 می 2024

دولت جدید عراق، مشاركتی خواهد بود

نماینده اتحادیه میهنی كردستان عراق در ایران تاكید كرد: دولت جدید عراق باید مشاركتی باشد و هیچ گروه و ائتلافی نباید از دولت كنار گذاشته شود.

ناظم دباغ نماینده اتحادیه میهنی كردستان عراق در ایران، در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبر گفت: اكنون و در این برهه از زمان ، شاهد تحولی در عرصه‌ سیاسی عراق هستیم و پس از برگزاری انتخابات نیز اعلام آمادگی احزاب و تشكل‌های مختلف سیاسی  برای ایجاد ائتلاف‌های بزرگ، از این مسئله حكایت دارد كه دولت آینده عراق یك دولت مشاركتی و متشكل از نمایندگان گروه‌های مختلف خواهد بود.

وی افزود: با توجه به اینكه هیج ائتلافی نتوانست در انتخابات پارلمانی عراق نصف به علاوه یك مجموع آرا را به دست آورد، ائتلاف دولت قانون و العراقیه در تلاش هستند نظر ائتلاف های دیگر را برای تشكیل دولت ائتلافی جلب كنند.

دباغ با اشاره به اینكه مذاكرات گروه های پیروز در انتخابات پارلمانی عراق برای تشكیل دولت ائتلافی هنوز ادامه دارد، گفت: مذاكراتی نیز با ائتلاف كردستان صورت گرفته است اما آنچه پیش بینی می شود، دولت آینده عراق یك دولت مشاركتی و ائتلافی بزرگ است.

وی افزود : در حال حاضر گروه ها و ائتلاف های پیروز انتخابات پارلمانی عراق منتظر تشكیل دادگاه فدرالی این كشور هستند تا اولین جلسه پارلمان را برگزار و برای تعیین رئیس مجلس، رئیس جمهور و نخست وزیر اقدام كنند.
 
 
http://www.irinn.ir/Default.aspx?TabId=15&nid=177999 
کد خبر: 198

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی